+90 850 220 2150
+90 544 265 3806

Genel Bilgiler

Villa Giriş – Çıkış Saatleri

Tüm Villalarımızda bazı değişiklikler olabilmekle beraber genelde Villa giriş saati 16:00 olup, Villa çıkış saati ise en geç 10.00’a kadardır. Bu zaman aralığında Villalarımız temizlenmektedir. Eğer sizin giriş yapacağınız günden önceki gün, Villa müsait ise Villa sahibi ile görüşerek Villaya giriş saatlerinde esneklik sağlanabilir.

Villaların Kapasitesi

Her Villanın ayrı bir kapasitesi vardır ve bu sayı Villalarımızda konaklayabilecek maksimum kişi sayısını belirtmektedir. Yatak odalarındaki yataklar haricinde salonda veya yatak odalarında çekyat, kanepe gibi herhangi bir yatma imkanı mevcut ise bu kapasite de kişi sayısına eklenmiştir. Bu konuda Villa sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. Kişi sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahil edilmektedir.

Villaların Donanımı

Bütün Villalarımızın içerisinde farklı donanımlar mevcuttur. Bunun için lütfen Web Sayfamızda her bir Villa için paylaşılan donanım kısmını dikkatle inceleyiniz. Bu donanımlar tamamen Villa sahiplerinin insiyatifinde olmakla beraber her Villalarımızın mutfağında misafir sayısıyla orantılı olarak çatal,bıçak vb. azami miktarda bulunmaktadır.

Villaların Donanımı veya Teknik Yapısı ile İlgili Olası Problemler

Programımızdaki Villalar her müşteri girişinden önce Villa sahibi tarafından kontrol edilmektedir. Ancak yazlık yörelerde yer alan bu Villalarımızda teknik vb. sebeplerden dolayı arızalar çıkabilmektedir. Böyle durumlarda Villa sahibi 24 saat içerisinde probleme müdahale etmek ve çözüm getirmekle yükümlüdür.

Havlu, Çarşaf ve Temizlik

Villalarımız siz değerli konuklarımız Villaya giriş yapmadan önce temizlenir ve el havlusu ile çarşafları değiştirilir. Aynı gün Villa giriş çıkış olması durumunda daha önceki maddelerde belirtildiği üzere Villalarımız saat 10:00 ile 16:00 arasında temizlenir.<

Bir haftadan fazla süreli konaklamalarda her hafta için temiz bir havlu ve çarşaf takımı da Villada hazır bulunmaktadır.

Villaların Resimleri ve Videoları

Villalarımızın sayfasında o Villanın birebir resimlerini ve videolarını bulabilirsiniz. Bazı Villalarımız site içerisinde yer almaktadır ve aynı veya benzeri şekilde döşenmiş bir çok obje bulunmaktadır. Böyle durumlarda ortak fotoğraf ve videolar kullanılmış olabilir. Bu tip durumlarda sayfamızda bu bilgi belirtilmektedir.

Video çekimleri bizzat ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Bu davranışımızdaki amaç size sadece Villanın güzel kısımlarını değil, Villanın çevresini ve oda durumlarını da göstermektir. Böylelikle Villanın dış konumu, çevresi ve iç tasarımını görmeniz kafanızda oluşabilecek soru işaretlerinin cevabı olmasını umuyoruz.

Depozito

Depozito, Villa girişlerde Villa kontrolü yapıldıktan sonra Villa sahibi veya görevli tarafından teslim alınan bir ücrettir. Tatilinizin bitiminde Villadan ayrılmadan önce Villa sahibi veya görevli Villayı kontrol eder, herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta iade edilir.

Rezervasyon

Beğenmiş olduğunuz Villanın tarihlerini tarafamıza bildirdikten sonra profesyonel ekibimiz beğenmiş olduğunuz Villanın müsaitlik durumu kontrol edip size en kısa sürede dönüş yapıp rezervasyon işleminizi başlatıyor. Şirket hesabımıza ücretin belirli bir kısmını ( bu oran evden eve %30 ile %40 arasında değişmektedir ) yatırdıktan sonra size kiralama sözleşmeniz yollanır. Siz, bu sözleşmeyi doldurup, imzalayıp bize geri yolladıktan sonra size seyahat belgeleriniz yollanır. Böylelikle seçtiğiniz Villa, istemiş olduğunuz tarihlerde sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ücret ise Villaya girişte ev sahibi veya yetkili kişiye teslim edilir.

Rezervasyonun Misafir Tarafından İptali

Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra size yollanan müşteri sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır. Villa giriş tarihinizden 30 gün ve öncesine kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz tarafınıza iade edilmemektedir, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı Villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

Kalan ödeme Villaya giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer Villa giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya Villaya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyonun Villa Deryası Tarafından İptali

Tatil Villalarının bulunduğu yörelerde veya Villaların kendisinde (Villanın tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Villa Deryası rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda Villa Deryası, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine ve maduriyetine bağlı olarak Villa Deryası en az kiralanan Villanın seviyesinde alternatif Villalar sunar. Misafir, alternatif Villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.

Rezervasyon Tarih Değişikliği

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır.

Rezervasyon değişiklik işlem ücreti 150 TL dir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, Villa sahibine ve size gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, Villa sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bize ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir.

Rezervasyon tarihinizi Villa giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapılamaz. Bunun sebebide sizin için ayrılmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.